Evropský hospodářský asistent

“PRO ŠIKOVNÉ ANGLIČTINÁŘE, CO CHTĚJÍ ZNÁT A UMĚT“

Umíš už teď dobře anglicky, ale chceš se i na střední stále posouvat dál? Chceš si vyzkoušet výuku odborných předmětů v cizím jazyce? Sleduješ dění kolem sebe, ekonomiku nebo politiku? Nebojíš se diskutovat? Dokážeš si obhájit své názory – třeba i při debatě s našimi europoslanci? Vyber si studijní zaměření EVROPSKÝ HOSPODÁŘSKÝ ASISTENT.

 Jedná se o velmi lukrativní zaměření ve čtyřletém studiu ukončeném maturitou. Podmínkou přijetí je nutnost studovat angličtinu jako první jazyk, druhým jazykem je dle tvého výběru francouzština nebo němčina. Dva odborné předměty jsou vyučovány v cizím jazyce – Evropská integrace v AJ a Hospodářský zeměpis v AJ. Díky tomu budeš mít v každém ročníku minimálně 10 hodin výuky cizích jazyků týdně!

Výborná znalost dvou světových jazyků ti otevře dveře do orgánů Evropské unie, státní správy a samosprávy nebo do zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Díky znalosti projektového řízení a problematiky evropských fondů najdeš lehce uplatnění jako specialista na fondy EU nebo jako projektový manažer. Můžeš samozřejmě pokračovat ve studiu na VOŠ a vysokých školách. 

Součástí studia jsou debaty s našimi europoslanci, se kterými můžeš také absolvovat odborné exkurze do Evropského parlamentu v Bruselu a Štrasburku.

Znalosti a dovednosti

CIZÍ JAZYKY

CIZÍ JAZYKY

Po tolika hodinách angličtiny se budeš cítit skoro jako rodilý mluvčí. Proč toho nevyužít a nezkusit nějaký jazykový certifikát – třeba Cambridge Advanced?

DIPLOMACIE

DIPLOMACIE

Zjisti, jak probíhají jednání “na nejvyšší úrovni“ – zúčastni se simulovaného jednání evropských institucí, diskutuj s našimi europoslanci či lidmi ze zastoupení EU v Praze.

ZAHRANIČNÍ EXKURZE

ZAHRANIČNÍ EXKURZE

Spolu s našimi europoslanci navštiv sídlo Evropského parlamentu v Bruselu nebo Štrasburku a zjisti, jak to chodí v zákulisí při kuloárních jednáních.

SPRÁVNÉ ROZHODOVÁNÍ

SPRÁVNÉ ROZHODOVÁNÍ

Některé situace si budou žádat tvé rychlé rozhodnutí. Musíš být schopen se rozhodovat samostatně a hlavně správně.

VÝBORNÁ KOMUNIKACE

VÝBORNÁ KOMUNIKACE

Naučíš se profesionálně a reprezentativně jednat a vystupovat. Vypiluješ si písemný i ústní projev, což se ti bude hodit v práci i životě.

PŘEHLED O FINANČNÍM TRHU

PŘEHLED O FINANČNÍM TRHU

Peníze tě budou provázet celým životem, znalosti financí jsou tak nezbytné. Poznáš základní ekonomické pojmy, dokážeš vypočítat mzdy a ceny výrobků nebo účtovat dotace.

Uplatnění v praxi

  • Projektový manažer
  • Specialista na fondy EU
  • Odborný asistent / Tajemník
  • Referent ve státní správě a samosprávě
  • Pracovník front office / Administrativní pracovník
  • Mezinárodní obchod

Naši úspěšní absolventi

Dita Molnárová

Dita Molnárová

Projektový manažer Preciosa Lighting

Michal Novák

Velvyslanectví ČR v Lusace (Zambie) - Druhý tajemník, zástupce vedoucího zastupitelského úřadu

Anna Volfová

Asistentka ministra

Evropská obchodní akademie