Kreativita podnikání

“ZÍSKEJ PRAKTICKÉ DOVEDNOSTI PRO BUDOUCÍ PODNIKATELE“

Láká tě práce v rodinné firmě nebo bys chtěl sám zkusit podnikat? Chceš rozumět ekonomice a zvládnout účetnictví firmy? Máš podnikavou povahu a rád komunikuješ s lidmi? Zajímá tě, jak velkou roli v úspěchu firmy hraje marketing? Ideální volbou je KREATIVITA PODNIKÁNÍ.

Jedná se o čtyřletý studijní obor zakončený maturitou se širokým uplatněním na trhu práce. Při studiu získáš znalosti dvou světových jazyků včetně odborné terminologie, naučíš se ovládat výpočetní techniku, budeš se orientovat v ekonomických problémech, marketingu a managementu a účetnictví. Jako úspěšný absolvent můžeš zakládat vlastní firmy, pracovat ve všech oblastech národního hospodářství, průmyslu, bankovnictví, pojišťovnictví, službách, cestovním ruchu, zahraničním i vnitřním obchodě.

Když se budeš chtít hned po škole osamostatnit, můžeš začít pracovat třeba jako asistent/ka nebo firemní recepční. Když tě studium bude bavit, nic ti nebrání v jeho pokračování na některé vysoké škole se zaměřením na ekonomiku nebo marketing, třeba v Praze, Liberci nebo Ústí nad Labem.

Znalosti a dovednosti

VÝBORNÁ KOMUNIKACE

Budeš se účastnit schůzek s klienty, úřady nebo třeba daňovými poradci. Se všemi bys měl umět najít společnou řeč, i když to někdy nebude snadné.

CELOŽIVOTNÍ UČENÍ

Oblast ekonomiky a podnikání je velmi proměnlivá. Abys uspěl, musíš sledovat aktuální informace včetně novel zákonů a průběžně si doplňovat vzdělání.

CIZÍ JAZYKY

Abys mohl provádět důkladnou analýzu zahraničních trhů a komunikovat také se zástupci zahraničních firem, je potřeba ovládat cizí jazyky – angličtinu a němčinu nebo francouzštinu.

MODERNÍ SOFTWARE

Nezbytnou součástí tvé práce určitě bude balíček programů MS Office, k tomu patří znalost účetních programů. Pokud budeš pracovat pro víc firem, naučíš se ty programy, které využívají.

LOGICKÉ MYŠLENÍ

Musíš umět pracovat s daty, grafy, čísly a orientovat se v informacích. Měl bys být schopen přemýšlet nad tím, jak firmě ušetřit náklady a jak naopak zvýšit tržby a zisk.

ORGANIZACE PRÁCE

Musíš znát priority práce a umět sestavit plán práce, tzn. mít výborně zvládnutý time management.

Uplatnění v praxi

  • Podnikový ekonom
  • Účetní
  • Office manager
  • Asistent / Firemní recepční
  • Obchodní zástupce
  • Daňový / finanční poradce
  • Personalista

Naši úspěšní absolventi

Barbora Bečvářová

Garden Hotel Mezná – hotelová manažerka

Vlastík Krejčí

Pedagog volného času

Michaela Mikešová

LUXENT Exclusive Properties

Evropská obchodní akademie