Dita Molnárová

Projektový manažer Preciosa Lighting

Ahoj všem,

zdravím už se svým novým jménem, což by nebylo tak zajímavé, kdyby mi nové jméno nepřisoudila právě „obchodka“, protože můžu s velkým klidem říct, že mi kromě skvělých zkušeností, přátel a pedagogů postavila do cesty i tu mojí osudovou lásku. Když jsem poprvé od rodičů slyšela, jak se pan ředitel na „rodičáku“ vyslovil, že na nás berušky budou už první den čekat čtvrťáci a pořádně si nás prohlídnou, vysmála jsem se jim. No a vidíte, jak to dopadlo 😀 Dost už ale dojímání. I když vlastně…na období strávené zde mám jen ty nejkrásnější vzpomínky!

Dnes mohu poděkovat za všechny příležitosti, které nám škola nabídla. Možnosti účastnit se různých projektů, soutěží, zkrátka všeho, co nás rozvíjelo. Možná si říkáte, že je brzy zabývat se tím, co s vámi bude za 4 roky. Ale právě teď je ta nejvhodnější chvíle nastartovat svou vlastní kariéru, udat si směr a využít všechen potenciál, který ve vás je.

Troufnu si říct, že jsem ze střední školy vyšla vybavená všelijakými dovednostmi, pyšná na to, co umím, ale člověk záhy zjistí, že to je stále jen začátek a je potřeba ten základ posunout zase o kus dál. Po střední jsem tedy pokračovala studiem mezinárodního obchodu na Technické univerzitě v Liberci, u toho si střihla semestr na TalTechu (Tallinn Technical University), Mekce všeho vědění, technického pokroku, vývoje, místa nabitého lidmi, kteří měli tolik úžasných nápadů a inspirace, a úspěšně pak zakončila bakaláře.

Tím však moje cesta na TUL neskončila a rozhodla jsem se pokračovat ve studiích v navazujícím magisterském programu, konkrétně oboru Regionální studia, dál rozvíjejícího mé vědomosti na poli evropském – na EOA jsem totiž studovala obor Evropský hospodářský asistent a téma Evropské unie mne tak doprovázelo takřka celým studiem.

Kdo mne zná, ví, že jsem člověk, který neposedí, a proto jsem se rozhodla využít poslední šance a vyjela na pracovní pobyt do USA, kde jsem strávila nádherné 4 měsíce, zdokonalila se v jazyce a přidala další bodíky do svého životopisu. Studium jsem pak zdárně zakončila a vzhledem ke všem těm příležitostem, které mi obě školy daly a já je využila, mi bylo ihned po ukončení studia nabídnuto pracovní místo! 😊

Konkrétně jsem se stala projektovou koordinátorkou v týmu marketingu Preciosa Lighting, zodpovědnou za vše spojené s řízením mezinárodních výstav, eventů, zkrátka práce dle mého gusta! Postupně jsem se zde vypracovala až na pozici projektového manažera a jsem za tuto zkušenost nesmírně vděčná. Dala mi do života mnoho ponaučení, přesvědčila mne o tom, že člověk se vzdělává celý život a není dne, kdy by si mohl říct, teď umím vše. Dala mi spoustu skvělých kolegů a vědomí, že to je to, co mě v životě baví!

I když se tak může zdát, cesta nebyla vždy zaplavená sluncem, byla i plná překážek, ale co dělá člověka úspěšným? Co ho posouvá dál? Myslím, že právě ty zdolané překážky 😊

Proto s vděkem vzpomínejte na ty, kteří vás na tyto překážky připravili a připraví! Myslím, že EOA tomu všemu dala slušný základ! Díky obchodko! 😊

Evropská obchodní akademie