Mezinárodní internetová soutěž INTERSTENO 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Ve dnech 15. března až 12. května 2021 se konala Mezinárodní internetová soutěž INTRESTENO 2021. V České republice soutěž zaštiťuje spolek Interinfo ČR.

Soutěžící mohli po tuto dobu absolvovat až 17 desetiminutových opisů ve všech možných jazycích. Naši školu reprezentovali v českém a anglickém jazyce Matěj Lžíčař z 2. S a na poslední chvíli se k němu přidal v českém jazyce i Jan Vait ze 3. S. Psali 10 minutové opisy s penalizací 50 úhozů dolů za chybu. Matěj si svými 317  čú/min. vybojoval v mateřském jazyce 71. místo z více jak 400 studentů z celého světa. V angličtině obsadil 70. místo s 308 čistými úhozy. Jan se umístil na 134. místě ze 400 zúčastněných s 277 čú/min.

Matějovy dojmy:

‚‚Toto byla moje druhá soutěž a reprezentace školy a nečekal jsem, že se dokážu probojovat mezi prvních 100 nejlepších na světě. Jsem se svým výkonem spokojený a doufám, že další rok to bude ještě lepší a porazím více než jednoho Japonce☺.

Matěji, Honzo, jste prostě skvělí!!! Děkuji za tak krásné umístění a příští rok porazíme těch Japonců ještě více☺. Připravíme se také na holandštinu, která má minimum diakritiky. Podobně je na tom finština, která má jen přehlásky ä a ö, obdobně maďarština, která má kromě přehlásky ještě dvojitou čárku, ale to je vše. Byť v těchto jazycích drtivá většina soutěžících nerozumí ani slovo, úspěšně jsou schopni je psát. A to nám stačí☺.

Velká gratulace! a ve škole vás čeká zasloužená odměna.

 

RN

Evropská obchodní akademie