Na Evropské obchodní akademii v tomto školním roce pomáhá studentům s angličtinou Američanka Regan Dolezal

Děčín, 21. listopadu 2022 – Na středních školách po celé České republice asistuje učitelům při výuce angličtiny 31 stipendistů Fulbrightova programu. Mladí Američané ve věku od 21 do 26 let, čerství absolventi bakalářských nebo magisterských programů, do České republiky jezdí asistovat již od roku 2005 a celkem se jich na tomto programu vystřídalo téměř 250.

Mezi vybrané školy letos patří také děčínská Evropská obchodní akademie, kde působí Regan Dolezal, která se v rámci rozvrhu hodin pravidelně zapojuje do výuky anglického jazyka v patnácti skupinách zaměření Kreativita podnikání, Digitální marketing a komunikace a Sportovní marketing a management a přijímá pozvání do dalších např. tematicky zaměřených  hodin v předmětech vyučovaných v angličtině či doprovází studenty na školní akce a výjezdy. Zúčastnila se tak např. seznamovacího pobytu studentů prvního ročníku, vyjela se skupinou studentů 4. ročníku na cyklistický kurz a doprovodila studenty zaměření Evropský hospodářský asistent na návštěvu Evropského parlamentu. Nad rámec výuky se potom účastní tzv. Coffee Clubs sestavených na přání těch, kteří o odpolední konverzace s Regan mají zájem a studenty je vítána i při jejich volnočasových aktivitách. Velkým obohacením a inspirací je ale také pro všechny učitele EOA, kteří se tak nad rámec svých aprobací zdokonalují v anglické konverzaci.

 

Regan Dolezal je v Děčíně tři měsíce a o svém novém místě působení říká:

„Děčín has been a really lovely place to live in. I had not been to Děčín or the Czech Republic before, but I have really enjoyed exploring the town since arriving. Of course, the nature surrounding Děčín makes for a great first impression, but after spending more time here I have also come to appreciate local businesses and the community around them. I really could not have asked for a better to school to be placed at. I was a bit intimidated to be teaching in a high school, as it is something I have not done before, but all of EOA, including the staff and students have been abundantly welcoming and supportive.“  

Evropská obchodní akademie