Dne 21.6.2022 se uskutečnil projekt 1.E Evropské obchodní akademie s názvem My všichni pro klima. Program byl zaměřený na žáky 8. ročníků ze 4 základních škol (ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Bynov, ZŠ Dr. M. Tyrše)
v Děčíně.
Děti byly rozděleny do soutěžních skupinek, ve kterých se snažily vyhrát malé ceny od našich sponzorů. Den s osmáky měl dvě části. První hodinu a půl žáci strávili u nás ve škole, kde jsme se s nimi seznamovali a prostřednictvím her jsme jim předávali informace o klimatické změně.
Jako názorný příklad možnosti šetření životního prostředí využitím veganské stravy jsme účastníkům připravili i chutné dezerty, např. chia pudink, veganské sušenky nebo třeba veganský cheesecake. Za suroviny děkujeme bezobalovému obchodu Biokoko Děčín.
Druhá část probíhala venku v podzámčí. Zde čekalo účastníky šest stanovišť s úkoly týkajícími se klimatické změny. Při plnění těchto zadání měli možnost zužitkovat informace z vnitřní části. Z každé třídy byla oceněna jedna výherní skupinka. Sponzorské dary nám věnovali Biokoko, Rock Empire a Dáme Jídlo.
Celý den jsme si všichni moc užili a ve zpětné vazbě od žáků jsme slýchali to samé. Děkujeme!
Žáky ale čeká ještě týdenní výzva – v průběhu pěti dnů nafotí, jak se sami podílí na ochraně klimatu. Tato výzva je zároveň další soutěží, tentokrát celé třídy, o jeden den strávený na koloběžkách zapůjčených v ActivePointu Děčín.
Akce probíhala ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a byla finančně podpořena z prostředků EU a Státního fondu životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Evropská obchodní akademie