Má dáti dal – soutěž v účetnictví

Vzdělávací středisko Pavel Štohl, s.r.o. ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou ve Znojmě uspořádalo 15. ročník celostátní soutěže v účetnictví MD DAL. Soutěž je určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odbor­ných škol s výukou účetnictví.

Soutěž je letos organizována v důsledku epidemiologických opatření netradičním způsobem. Na konci ledna se uskutečnila první část soutěže on-line způsobem, kdy studenti jednak účtovali příklady z různých oblastí (celkem bylo 100 účetních případů) a jednak řešili elekt­ronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek.

Studenti, kteří se umístili na 1. – 30. místě, postoupí do celostátního finále, které se uskuteční (pokud to ovšem dovolí epidemiologická situace) v prezenční formě, a to v úterý 30. března ve Znojmě.

Naše škola vyslala do soutěže studentky čtvrtého ročníku oboru Evropský hospodářský asistent Kláru Sinkulovou a Štěpánku Čiernou.

Děvčata se v konkurenci 82 zúčastněných umístila na krásném 7. a 22. místě. Toto umístění jim zaručuje postup do celostátního kola. Není sice jisté, že finále se v této době bude konat, pro naši školu je však úspěch děvčat příjemnou zprávou. Je jistě potvrzením toho, že distanční výuka dokáže studentům poskytnout kvalitní znalosti a připravit je i na náročné zkoušky. Děvčatům k úspěchu gratulujeme!

Evropská obchodní akademie