Veronika Spolková

Marketing and Sales VARTA

Ahoj,

jmenuji se Veronika Spolková a v současné době pracuji jako Marketing & Sales Specialist ve firmě VARTA Conusmer, která vyrábí spotřební baterie, svítilny, powerbanky a další drobné elektronické příslušenství.

Na EOA jsem studovala obor Evropský hospodářský asistent, maturovala jsem v roce 2013. Vždy jsem věděla, že chci jít na vysokou školou, otázka ale byla, kterou vybrat. Nakonec jsem zvolila Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde jsem studovala Fakultu managementu. Ta jediná je mimopražskou fakultou a nachází se v jihočeském Jindřichově Hradci. I přes velkou vzdálenost (ano, cestování 5 hodin vlakem nebylo vždy nejrůžovější), u mě její klady vyhrály.

Ačkoli studovat vysokou školu není vždy nejsnazší, byla jsem moc ráda za kvalitní základy z naší EOA. Velmi jsem ocenila dobrou znalost AJ, projektového řízení, prezentační dovednosti a hlavně účetnictví, ze kterého jsem psala i bakalářskou práci. Na magisterském studiu jsem si vybrala zaměření na veřejnou správu, kde se mi hodila znalost Evropské integrace a ne jednou jsem otevřela materiály z EOA. Co ale musím vypíchnout, byla skvělá příprava z předmětu informační technologie. Studenti z jiných škol byli jak Alenky v říši divů, když jim bylo vysvětlováno, že enterem se mezery mezi odstavci nedělají. J Funkce v Excelu používám v práci denně a některé jsem dokonce učila své seniorní kolegy.

Po ukončení VŠ jsem prošla několika pohovory a zakotvila v České Lípě, kde sídlí zastoupení německé společnosti VARTA pro CZ a SK. Obchodně-marketingový tým u nás tvoří pouze 4 lidé, takže pracovní náplň je poměrně rozmanitá.

V rámci sales aktivit vytvářím obchodní nabídky, analýzy spolupráce jednotlivých zákazníků, cenové kalkulace, apod. VARTA baterie jsou #1 na českém trhu, a proto máme velkou škálu zákazníků, od velkých food řetězců, přes elektra až po největší internetové obchody. Z marketingového pohledu pro ně připravuji prezentaci naší značky jak in-store, tak online. Připravujeme i nejrůznější reklamní a POS materiály, produktovou specifikaci, fotografie, atd.

Mám na starosti sociální sítě v rámci, kterých míváme spolupráce s influencery, jako TOP asi musím zmínit osobní setkání s Leošem Marešem, které bylo naprosto skvělé. J Dále do marketingových aktivit patří sponzoring nejrůznějších kulturních a sportovních akcí, sponzorujeme 2 velké hokejové kluby, NN Night Run, SK Slavii Praha a mnoho dalších. V posledních letech jsme také navázali spolupráci s ÓČKO TV. V rámci své práce se dostanu k opravdu zajímavým kontaktům a různorodá pracovní náplň mě baví.

Pokud tedy přemýšlíte, zda je Evropská obchodní akademie v Děčíně to pravé, co studovat, za mě určitě ano. Může Vám totiž otevřít dveře do nejrůznějších oborů a pomoci získat zajímavou práci.

Evropská obchodní akademie