Tereza Horáková

Technická univerzita Liberec

Jmenuji se Tereza Horáková a jsem hrdou absolventkou Evropské obchodní akademie se zaměřením Evropský hospodářský asistent. Je to už 6 let, co jsem odmaturovala, roztáhla křídla a odstěhovala se do Liberce. Nyní studuji doktorát, pracuji v Kariérovém centru univerzity a k tomu všemu jsem také v Libereckém podnikatelském inkubátoru a inovačním centru s názvem Lipo.Ink.

V červnu tohoto roku jsem úspěšně dokončila navazující studium na Technické univerzitě v Liberci. Během bakalářského studia jsem byla například na studijním pobytu v Lotyšsku v rámci programu Erasmus. Tento výjezd nebyl mým prvním, jelikož jsem již na střední absolvovala 14denní stáž v Londýně. Co se angličtiny týče, tak nejvíce stále čerpám ze znalostí, které jsem se naučila na naší obchodce a také z filmů či seriálů v původním znění.

Chtěla bych vám všem, co studujete právě na EOA, popřát hlavně kuráž a odhodlání. Nebojte se neznámého a využijte všech příležitostí, co vám škola a život nabídne. Užívejte si skvělých kamarádů, jelikož po střední už na ně nebudete mít tolik času. Já mám ze střední školy čtyři kamarádky, na které nedám dopustit a vždy se na ně mohu obrátit. Po střední jsem si myslela, jak vystuduji vejšku a budu pracovat v obchodním oddělení nějaké firmy. A jsem úplně někde jinde. Takže pokud stále nevíte, čím chcete být a co chcete v budoucnu dělat, nebojte se toho, vše se časem vytříbí a jistě najdete to, co vás bude bavit! Stále na sobě pracujte a nezapomeňte si u toho užívat života, na střední budete ještě rádi vzpomínat. 🙂

Evropská obchodní akademie