Lukáš Cempírek

LASVIT,  Area Manager – West Coast, California

Moje jméno sice visí na čestné tabuli absolventů, ale já nikdy nebyl příkladným studentem. O to s větší chutí vzpomínám na mé roky na EOA. Maturoval jsem v roce 2011, upřímně jsem zabral až v posledním ročníku, protože jsem před tím měl jiné priority, hrál jsem fotbal, trénoval 4x týdně a školu zanedbával.

Měl jsem štěstí na skvělé spolužáky, ale hlavně na profesorky a profesory, kteří nade mnou nikdy nezlomili hůl. Když jsem si v posledním ročníku sednul do první lavice a řekl, “teď vám to všem ukážu”, všichni se smáli, včetně učitelů, když mi pak u maturity dala pusu na tvář paní Libánská se slzami v očích gratulovala, ještě dnes mám i já slzy v očích, když si na ten moment vzpomenu.

Odešel jsem na TUL do Liberce, dvojobor Tělocvik & Angličtina. Ze školy jsem byl vyhozen po 2 letech (nedal jsem více zkoušek z angličtiny) , je to celkem vtipné, protože dnes žiju v Californii a anglicky mluvím víc jak česky.

Co bych vám vzkázal? Nebojte se dělat chyby, ty Vás nejvíc poučí, buďte zdravě sebevědomí (to nám Čechům chybí), nebojte se mít sny a cíle, nastavte si je reálné, krok po kroku si je plňte, nebojte se cestovat, protože to je nejlepší škola života, poznáte sami sebe a v poslední řadě si užijte ty 4 roky na střední – tak bezstarostný život už nebude.

Škola je důležitá, dá vám základy, ale praxe a jazyky vás posunou dál. Když jsem od 15 let montoval okna a dveře v Německu, dělal portýra na hotelu za minimální mzdu nebo během střední rozléval drinky ve Škuneru, nikdy by mě nenapadlo, že se mi všechny zkušenosti jednou budou hodit.

Dnes mám na starosti celé západní pobřeží Ameriky, kde řídím kancelář se sídlem v Los Angeles, už 7 let pracuji pro český fenomén LASVIT, firmu z Nového Boru, která designuje a vyrábí unikátní skleněné plastiky a svítidla do celého světa. Jsem jediný ve firmě na úrovni managementu bez vysoké školy, začal jsem jako instalační technik, prošel výrobou, projektovým managementem až do vysněné a slunné Californie. Bez základů ze střední školy bych ale nikdy nebyl tam, kde jsem.

Nikdy není pozdě začít.

Evropská obchodní akademie