Libor Coufal

Auditor kybernetické bezpečnosti, zapálený bagrista. 

V roce 2010 přišlo ukončení EOA v oboru Evropský hospodářský asistent pod vedením současného p. ředitele Pavla Tomky, který mě svou pílí a přístupem dostal až na zeď slávy ve vestibulu školy. Čtyři roky utekly neskutečně rychle, super učitelé, kamarádi a celkově pohoda střední školy. Musím říci zpětně, že střední mě ze všech škol bavila nejvíce.

Po maturitě bylo jasné, že pokračuji dál a to konkrétně na VŠE, obor Informatika a statistika – informační management. Ze střední se mi hodily předměty jako Ekonomie, Účetnictví a zejména Zbožíznalství – velice nedoceněný obor, škoda, že se už nevyučuje. Vysokou školou, díky kvalitní přípravě ze střední, proplouvám celkem snadno i přes náročnost oboru a v roce 2015 ukončuji prvním titulem Ing. Časová flexibilita vysoké školy je super a umožňuje si dost individuálně organizovat čas, proto v roce 2014 přibírám další magisterský obor konkrétně provozní ekonomie na ČVUT – fakulta strojní a v roce 2016 přebírám druhý titul Ing. Teď už tedy Ing. et Ing. Po úspěchu ze dvou vysokých škol jsem zabrousil do vod doktorského studia Ph.D, které mě ale po měsíce moc neoslovilo a přece jenom praxe byla praxe. 

Hned od prvního ročníku vysoké školy jsem objevil kouzlo peněz a začal pracovat, nejprve jako montér sněžných fréz, následně prodejce sekaček – tolik k mé oblibě v manuální a fyzické práci. Okolo roku 2013 mě kamarád dovlekl do prvního korporátu, velké konzultační firmy, v té době pod názvem Ernst and Young, dnes EY, kde započala éra IT auditu a kybernetické bezpečnosti. Po třech letech nastal čas na změnu pracoviště a přesun směřoval do ČSOB, tedy do bankovnictví, kde pracuji dnes jako Auditor kybernetické bezpečnosti, a starám se o bezpečnost Vašich peněz, akorát místo ČSOB je to nyní Moneta, jelikož kočka v reklamě mi byla přece jenom bližší.

No a o víkendech si jezdím se svým bagrem a kopu lidem bazény a septiky. Proč? Protože mě to baví.

Evropská obchodní akademie