Kateřina Březinová

Cubitt House – assistant manager

Ahoj, jmenuji se Káťa Březinová a bude tomu téměř 5 let, co jsem ukončila EOA obor Evropský hospodářský asistent.

 

Tento obor jsem si vybrala zejména kvůli jazykovým možnostem, které má tato škola na vysoké úrovni. Moje angličtina před příchodem na obchodku nebyla vůbec dobrá, ale díky specializovaným předmětům, které mi rozvinuly slovní zásobu a komunikační dovednosti, jsem se po ukončení školy rozhodla přestěhovat do Londýna sbírat nové zkušenosti.

Díky studiu na obchodce jsem měla velmi dobrý základ znalostí angličtiny a trvalo jen pár týdnů si zvyknout, rozmluvit se a komunikovat bez problému.

Netrvalo dlouho a našla jsem si práci v restauraci, díky které jsem měla možnost zúčastnit se kurzu a stát se Junior Sommelier. Má pracovitost, pohotovost a dobrá komunikace s lidmi mi pomohla se vypracovat na pozici asistenta manažera, kde jsem uplatnila znalost ekonomiky a vedení lidí. I přesto, že s některými předměty jsem na škole nejlepší kamarádka nebyla, jako například účetnictví a ekonomika, vědomosti z obou předmětů jsem schopná využít v běžném životě a za to jsem vděčná. Díky základům francouzštiny, které jsem získala při studiu mého oboru, jsem si oblíbila italský jazyk, který je v částech dost podobný a momentálně se věnuji jeho studiu.

 

Všem novým uchazečům obchodku rozhodně doporučuji. Škola má toho spoustu co nabídnout a dá vám to skvělý základ do budoucnosti, ať je to cokoliv. Já sama na svá léta studia stále v dobrém vzpomínám.
Evropská obchodní akademie