Jiří Cícha

Profesionální hasič

Zdravím všechny uchazeče, zájemce, ale i ty, kteří se chtějí podívat na můj životní příběh spojený s Evropskou obchodní akademií. Jmenuji se Jiří Cícha a jsem absolventem této školy z roku 2015, kdy jsem vystudoval obor Sportovní management a marketing.

Některé děti v dětství mají své sny o práci, o tom, co budou v dospělosti dělat a k tomu směřují i svou střední, potažmo vysokou školu, avšak já měl v tomto obrovský problém. Nedokázal jsem si říct, co bych rád dělal a nevěděl jsem, na jakou střední školu se po základní přihlásit. Ve hře byla zdravotnická škola, jelikož v mé rodině toto zaměření bylo, avšak mě nejvíce bavil sport a hledal jsem něco, co by se tomu alespoň trošku podobalo. Ke vší radosti jsem našel, zaujala mě Evropská obchodní akademii sídlící v Děčíně a hned super obor zaměřený na Sportovní management a marketing.

Každý na střední škole má oblíbené a neoblíbené předměty, to je vcelku normální a není to nic neobvyklého, ale nemůžu říci, že bych měl nějaký předmět vyloženě nerad, jen se občas hůře učil. Na druhou stranu jsem měl naprosto jeden oblíbený předmět, a tím bylo Projektové řízení, kde jsme si tvořili vlastní projekt a vrcholem bylo ho představit i u závěrečné maturitní zkoušky, což se povedlo nejlépe, jak mohlo.

Po střední škole jsem se nevydal směrem sportovním, jak by každý z mých napsaných odstavců očekával, ale podal jsem si přihlášku k profesionálním hasičům do Ústí nad Labem, kam jsem se po roce čekání dostal. S odstupem času beru toto rozhodnutí jako naprosto správné a naplňuje mě pomáhat ostatním v těch nejhorších chvílích. Velkou odměnou je ten vděk a radost lidí, když vidí, co se snažíme pro ně vše udělat a pomoci jim.

Co z toho plyne? V konečném důsledku je jedno, jestli si vyberete školu, která je zaměřená na to, co byste chtěli v budoucnu dělat, anebo si vyberete školu, která vás bude bavit a naplňovat, to je ve výběru velice důležité a tato škola byla tou správnou volbou.

Evropská obchodní akademie