Jakub Fišer

Webové stránky, fotografie, marketing

Ahoj, jmenuju se Jakub Fišer a na Evropské obchodní akademii v Děčíně jsem chodil v letech 2004-2008. Takhle zpětně jsem upřímně rád, že jsem si vybral právě tuhle střední školu, protože mi dala skvělé základy pro život po střední škole. Následující řádky možná raději neukazujte rodičům, protože jsem se po střední škole rozhodl nejít takovou tou klasickou cestou, kterou je pro většinu lidí vysoká škola. Tu jsem sice zkusil, ale po roce dálkového studia mi došlo, že se tam nic nového nenaučím a šel jsem raději pracovat.

Díky praktickým znalostem, které jsem se na obchodní akademii naučil, pro mě nebyl problém si najít práci v distribuční firmě zaměřené na cyklistiku. Což pro mě byl vlastně dreamjob, jelikož jsem v té době jezdil závodně sjezd na horských kolech. A až vlastně zpětně jsem ocenil předměty jako informační technologie, kde jsme se naučili skvěle ovládat Excel a také se naučili základy tvorby webových stránek. Tvorba webových stránek mi i poměrně dlouhou dobu tvořila celkem fajn přivýdělek a to stačilo jen navázat na základy, které jsem měl právě z hodin informatiky na střední. Kromě toho mi přišly vhod předměty jako obchodní korespondence v českém a anglickém jazyce. A neztratilo se ani účetnictví a ekonomika. 

V práci jsem díky své univerzálnosti a zároveň znalosti obchodu byl schopný zastoupit pozice v logistice, marketingu a nejdéle jsem byl na pozici inside sales, což už byla pozice pravé ruky šéfa. No, a jelikož jsem ze střední školy vyšel s výbornou znalostí anglického jazyka, poměrně brzo jsem začal jezdit na meetingy po celé Evropě a vlastně i USA. 

Nicméně jsem věděl, že nejsem typ zaměstnance a že potřebuji spíše podnikat sám na sebe a tak jsem si postupně připravoval půdu pro odchod na volnou nohu. Od střední školy jsem poměrně aktivně fotil a zjistil jsem, že je to skvělá příležitost, jak spojit zábavu s prací. K tomu všemu jsem se více začal věnovat online marketingu a sociálním sítím začátkem roku 2019 jsem opustil zaměstnání a jsem na volné noze. Nyní se živím focením a online marketingem. Focení mě přivedlo k zakázkám jako třeba focení Rally Dakar v Saudské Arábii, focení kampaně pro Eurojackpot v Dominikánské republice nebo ke klientům jako je Land Rover, Volkswagen, BMW nebo třeba Germany tourism. Mimo jiné zrovna nedávno, po 12 letech ze střední školy, jsem znovu oprášil znalosti tvorby webu a vytvořil jsem si vlastní e-shop, na kterém nabízím různé videokurzy. Asi Vám nemusím říkat, kolik člověk ušetří peněz, když si takovéhle věci zvládne vytvořit sám. 🙂

A když se na to celé zpětně podívám, tak jsem opravdu rád, že jsem si vybral zrovna Evropskou obchodní akademii a velmi rád na ty čtyři roky vzpomínám. Tímto bych chtěl i poděkovat všem profesorům, kteří nás učili. Chvílemi to s námi neměli zrovna lehké, ale vydrželi to s námi.

Pokud budete chtít, můžete si vše ověřit například na mém Instagramu: @kubajszcom

Evropská obchodní akademie