Iva Čečotka Meidlová

Marketingová specialistka a „poloprofesionální“ sportovkyně

Ahoj všem,

mé jméno je Iva Čečotka Meidlová a studium na Evropské obchodní akademii jsem zakončila přesně před 10 lety v roce 2013. Tato střední škola pro mě byla jasná volba už od začátku a vše jsem k tomu směřovala. Tedy především obor Sportovní marketing a management byl pro mě rozhodující. Tak nějak jsem doufala, že tento obor bude mít pochopení pro mé sportovní vytížení a naštěstí tomu tak i bylo. Moc času jsem ve škole netrávila, to musím přiznat. Minimálně jeden týden v měsíci jsem byla mimo školní lavici, každý den jezdila na tréninky do Ústí a po nocích se učila (bylo to zlo). Ale ta podpora, která se mi dostala od celé školy, byla neskutečná. Od chápavých spolužáků, po třídní paní profesorku až po pana ředitele. Jen díky nim, jsem si mohla plnit sny o reprezentaci České republiky na mezinárodních soutěžích a dělat to, co mě baví.

Od svých 4 let hraji stolní tenis a právě na střední škole jsem se rozhodovala, zda vše podmíním sportovní kariéře nebo studiu, ale teď s odstupem času mohu říci, že rozum zvítězil a jsem za to ráda. Rozhodla jsem se jít v cestě mého taťky a bratra, tedy pokračovat ve studiu na vysoké škole. Z důvodu vzdálenosti jsem se rozhodla jít studovat Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem obor Podniková ekonomika a management. Studium nikdy nebyla má oblíbená činnost a proto jsem věděla, že vysokou musím dodělat co nejdřív, protože jakýkoliv měsíc navíc nebo rok by byla moje konečná. 🙂 Už na konci střední školy jsme s Děčínem spadli z extraligové soutěže a já se rozhodla odejít hrát stolní tenis do Německa a spojit koníček s brigádou. Jak šel čas, dokončila jsem bakaláře a rozhodla se pokračovat na inženýra. Obor mi byl víc než bližší, protože se jednalo o Obchod a marketing. I to se mi povedlo dostudovat (neptejte se jak). Studovala jsem prezenčně, protože mi sport neumožňoval chodit do školy o víkendech. V roce 2018 jsem ukončila studium s titulem Ing. a co dál?

 

Už v rámci inženýrského studia jsem se odstěhovala za svým současným manželem do Pardubic. Po studiu jsem se tedy rozhodla hledat práci právě tam. Můj sen bylo dělat marketing ve sportu, ale takové pozice těžko pohledat. No a tak jsem se musela vydat jinou cestou. V roce 2018 jsem začala pracovat jako marketingová asistentka BMW ve firmě Stratos Auto, spol. s r.o. Společnost má pod sebou tři automobilové značky – BMW s pobočkami v Praze, Hradci Králové a Pardubicích, IVECO a Fiat Professional. Od té doby uteklo dalších 5 let a já tu stále jsem. V této chvíli tedy už na pozici marketingové specialistky pro všechny tři divize. Když nemohu být každý den u sportu, tak alespoň u sportovních aut a musím říci, že je to víc než fajn! Do mé náplně práce spadá správa všech webových stránek, sociální sítě, organizace eventů od A do Z pro obchodní partnery a zákazníky, vymýšlení a grafické zpracování marketingových podkladů (reklamní kampaně, bannery, letáky, psaní newsletterů, apod.), spolupráce s ambasadory, tvorba fotografií a videí, zajišťování výstav vozidel, atd. Je toho hodně a právě proto mě to baví, protože dělat jen jednu věc, by byla nuda!

Občas je náročné skloubit tréninky, zápasy a práci do jednoho týdne, ale dokud mě to baví a mám tu možnost, tak s tím nehodlám přestat. Teď aktuálně opět hraji českou extraligu žen a jsem vděčná, že i přesto, že jsem se nerozhodla jít směrem profesionálního sportovce na plný úvazek, mohu se utkávat s těmi nejlepšími a občas si tím i něco přivydělat.

 

A na konec mi dovolte jedno menší (čti větší) poděkování. Opravdu z celého srdce děkuji mé bývalé třídní paní profesorce Martině Tučkové. Možná vám někomu přijde přísná, ale za to budete v budoucnu opravdu vděční. Je skvělá a je to člověk na svém místě. Především díky ní jsem tam, kde jsem a vím co vím. Naučila nás vše (mě tedy skoro vše), protože psaní mi pořád moc nejde. A tak pokud jste to dočetli až sem, díky za to a omlouvám se. 🙂

No a koho by zajímal život obyčejný holky, která miluje sport, auta, focení, cestování a muziku, najdete mě na Instagramu jako @ivuse_mei.

Díky za vše má milovaná EOA. Pokud bych se mohla vrátit zpět a něco udělat jinak, stejně bych nic neměnila! Bylo to skvělý!

Evropská obchodní akademie